Üyelik Girişi
Göksun Videoları
Site Haritası
BAĞIŞ VE YARDIMLARINIZ İÇİN

Vakıfbank İçişleri Bakanlığı Şubesi
Hesap no:
00158007292211814


IBAN: TR 540001500158007292211814

Göksunlular Derneği
Göksunlular Derneği (Göksun Eğitim ve Dayanışma Derneği)
Ankara'da yaşayan Göksun'lular tarafından kurulmuş olup Göksun'a ve Göksun'lulara hizmet veren bir Sivil Toplum Kuruluşudur
ÖZLÜ SÖZLER

Dostluğumuz;

Maraş Dondurması kadar tatlı 

Düşmanlığımız;

Maraş biberi kadar acıdır.

Sizden Gelenler

İlçemiz ile ilgili yazı, resim, şiir, etkinlik...vb. haberlerinizi bekliyoruz

goksun@goksunlular.com

Emlak

EMLAK


OCAK GAYRİMENKUL

Şükrü BOYRAZ
Dikmen Cad: 170/1

ANKARA
Tel: 312 481 62 62 

Fax: 312 481 62 52

GSM: 532 447 36 01
Hemşerilerimizin Emlak işlemleri için burudayız.

BAĞIŞ VE AİDAT ÖDEME

CEP TELEFONU İLE AİDAT ÖDEME SİSTEMİ BAŞLAMIŞTIR.

Aylık 10 TL ödemek için: GOKSUN yaz, 8071'e gönder

8071 den gelen mesajı EVET yaz cevapla

Yazı noktasız olacak (büyük küçük olması önemli değil)

Bütün hatlar için geçerlidir.

Dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yol arkadaşınız Kitap olsun
Kahramanmaraş-Göksun arasına yapılacak tünel ve viyadüklerin temeli atıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Nasıl Ferhat Şirin'ine kavuşmak için dağları deldiyse, biz de sizlere kavuşmak için dağları da deleriz, vadileri de geçeriz." dedi.

Yıldırım, Kahramanmaraş'ta Göksun Tüneli temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Yıldırım, "Artık bu sarp dağların sizin mecalinizi kesmesine izin vermeyeceğiz. Bu dağları delip Göksun'u Kahramanmaraş'la birleştireceğiz. Bunun için buradayız." ifadelerini kullandı. 23 kilometrelik yolun 3 tane tüneli olduğunu kaydeden Yıldırım, "Eskiden tünel yapmak viyadük yapmak deyince 'Git işine babam bizimle dalga mı geçiyorsun. Bu dağlarla güreş mi tutacaksın' denirdi. Bu dağlar bu ülkenin çaresizliği olamaz. Dağları delerek, vadilere de köprüler yaparak aşan bir iktidarınız var. Bir başbakanınız var. Yıllardan beri ülkemizi doğudan batıya kuzeyden güneye aşılmaz dağlarını, geçilmez vadilerini ve bu yollarda hayatını kaybeden binlerce insanımızı bu çaresizliğe mahkum etmemek için 10 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. Otoyol standardında 16 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Türkiye'yi doğudan batıya, kuzeyden güneye bölünmüş yollarla donattık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. 23 kilometrelik bu yol Göksun'la Kahramanmaraş arasını 40 dakikaya indirecek. İşte hizmet budur. Vatandaşa efendilik olmaz vatandaşa hizmet yapmak lazım. Nasıl Ferhat Şirin'ine kavuşmak için dağları deldiyse, biz de sizlere kavuşmak için dağları da deleriz, vadileri de geçeriz. Sütçü İmam'ın torunu olan bu mübarek şehre ne hizmet yaparsak yeridir." açıklamasını yaptı.

Temeli atılan yolun sadece Tekir beldesini ve Kurucaova'yı Göksun'a bağlamadığına dikkat çeken Yıldırım, "Bu yol aynı zamanda Orta Karadeniz'i İç Anadolu üzerinden Akdeniz'e bağlıyor. Yani Türkiye'nin iki denizini bir araya getiriyor. Bu yol yapıldığında Karadeniz'den Anadolu'ya, oradan da Ortadoğu ülkelerine ticaret artacak. Kahramanmaraş'ın ürünleri daha uzaklara nakledilebilecektir. Yolunuz yapılınca mazotu, benzini de daha az yakacaksınız. Bir yılda cebinize kalan para 30 milyon TL. Biz ne harcadık 260 milyon TL. 30 trilyona böldüğümüz zaman 8 yılda yol bize bedavaya gelecek." şeklinde konuştu.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde katıldığı tünel ve viyadük temel atma töreninde, "Dağlar, ovalar, vadiler bu ülkenin zenginliği, bu ülkenin güzelliği ama bu dağlar ülkenin çaresizliği olamaz. Bugün artık dağları delerek geçen, vadileri köprülerle aşan bir iktidarınız, bir başbakanınız var" dedi.

Kahramanmaraş-Göksun arasına yapılacak tünel ve viyadüklerin temel atma töreninde konuşan Bakan Yıldırım, artık sarp dağların halkın çaresizliği olamayacağını söyledi. Konuşmasına Göksunlu Aşık Hüdayi'nin dizeleriyle başlayan Yıldırım, Kahramanmaraş-Göksun arasındaki 23 kilometrelik bölüme 5 kilometrelik 3 tünel ve 3 viyadük yapılacağını söyledi. 23 kilometrelik yola 260 milyon liralık ödenek ayrıldığını kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Eskiden tünel yapmak, viyadük yapmak deyince, 'Git işine babam, bizimle dalga mı geçiyorsunuz. Bu dağlarla güreş mi tutacaksınız?' derlerdi. Dağlar, ovalar, vadiler bu ülkenin zenginliği, bu ülkenin güzelliği ama dağlar bu ülkenin çaresizliği olamaz. Bugün artık dağları da delerek geçen, vadileri de köprüler yaparak aşan bir iktidarınız var. Yıllardan beri ülkemizin doğudan batıya, kuzeyden güneye aşılmaz dağlarını, geçilmez vadilerini ve bu yollarda hayatını kaybeden on binlerce insanımızı bugün artık bu çaresizliğe muhtaç etmemek için 10 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. 16 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, otoyol standardında. Türkiye'yi doğudan batıya, kuzeyden güneye bölünmüş yollarla donattık."

Bakan Yıldırım, "Türkiye'nin her tarafı bilişim otoyollarıyla donatılır ama önemli olan bir şey var. Önemli olan yol yapmak değildir, önemli olan hem yol yapmaktır hem de gönülleri yapmaktır. İşte hem yolları hem gönülleri yapan bir iktidarınız var. Sizin birliğiniz, beraberliğiniz her şeyin önünde gelir. Bu kardeşlik devam ettikçe bizim önümüzde hiç kimse duramaz" dedi.

Konuşmaların ardından tünel ve viyadüklerin temeli atıldı. Törene, Tbmm Başkan Vekili Mehmet Sağlam, Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Vali Şükrü Kocatepe, Ak Parti Milletvekilleri Sıtkı Güvenç ve Yıldırım Ramazanoğlu, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, bürokratlar, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynakhttp://www.haberler.com/goksun-u-kahramanmaras-a-baglayacak-tunellerin-4106522-haberi/

  
2138 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret365790
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.30957.3388
Euro8.65038.6850
Hava Durumu
Saat
Takvim
BAĞIŞ VE AİDAT ÖDEME

CEP TELEFONU İLE AİDAT ÖDEME SİSTEMİ BAŞLAMIŞTIR.

Aylık 10 TL ödemek için: GOKSUN yaz, 8071'e gönder

8071 den gelen mesajı EVET yaz cevapla

Yazı noktasız olacak (büyük küçük olması önemli değil)

Bütün hatlar için geçerlidir.

Dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mail adresimiz
goksun@goksunlular.com
Göksun Üzümü
Çevre Duyarlı Göksun
Göksun Çileği
Çiftçinin emeği
Göksun Çileği
Elma
Göksun-Der Logo